Hetalia: Die neue Ordnung
Czy chcesz zareagować na tę wiadomość? Zarejestruj się na forum za pomocą kilku kliknięć lub zaloguj się, aby kontynuować.

Fabuła forum

Go down

Fabuła forum Empty Fabuła forum

Pisanie by Führer Sro Sty 28, 2015 6:47 pm

So world has changed.

24 grudnia 1958
Huk potężnej eksplozji przeszył powietrze. Rozniósł się na dziesiątki kilometrów, wywołując panikę wśród ludzi przebywających w jego zasięgu. Fala uderzeniowa wygięła stare świerki, niektóre z drzew łamiąc na pół. Gęsty, siwy dym zakrył błękitne niebo ponad górą.
Mężczyzna opuścił lornetkę, wcześniej znajdująca się przed jego oczami. Uśmiechnął się subtelnie, jasne tęczówki błyszczały satysfakcją i podziwem.
Hier kommt der Tag, an den das Imperium verfallen wird.*
Pomyślał z dumą, przyglądając się temu, co zostało z twarzy prezydentów na górze Rushmore.
Herr General, melduję, że zadanie zostało wykonane pomyślnie! – obok pojawił się młody porucznik, wyprostowany niczym struna. Salutował.
– Da się zauważyć – sarknął generał w odpowiedzi, nie spoglądając na oficera. Podał lornetkę swojemu adiutantowi stojącemu obok. – Dziś wielki dzień, Ernst! Który dziś mamy? 24 grudnia... Upadek Stanów Zjednoczonych!
Tak! Wielkie, potężne imperium ugięło się pod siłą Niemiec! Poddało się! Rząd podpisał akt bezwarunkowej kapitulacji. Nad Białym Domem zawisły czerwone sztandary, zdobione przez Hakenkreuz. Powietrze przecinały odrzutowe samoloty z czarnymi krzyżami na skrzydłach. Żołnierze w szarych mundurach maszerowali ulicami, pilnując porządku.
– Czujesz to, Ernst? Tak smakuje prawdziwe zwycięstwo.
Adiutant uśmiechnął się i pokiwał głową.
– Nawet zwycięstwo nad Anglią nie było tak słodkie – odpowiedział, rozglądając się z dumą.
– Wielka Brytania była niczym, w porównaniu z tym! – kontynuował Alexander. – A to dopiero początek nowej epoki. Naszej epoki!
Jakiż problem stanowił w tym momencie Związek Radziecki, ostatni prawdziwy wróg? Nie ma szans z potencjałem Rzeszy, z bombami atomowymi, z nowoczesną technologią. Upadał już od jakiegoś czasu, nie wyrabiał gospodarczo. Ludzie głodowali, wszczynali bunty i rewolucje, podsycane przez niemieckich agentów. Stary świat kreował swoją nową formę.
Zmierzchało. Sterowiec Götterdämmerung sunął spokojnie po niebie nad Waszyngtonem. Stanowił przejściowy ośrodek nazistowskiej władzy na terytorium Ameryki, zanim Biały Dom zostanie oczyszczony i przygotowany dla przyszłych właścicieli.
* Oto nadszedł dzień, w którym upadło imperium.

Fabuła forum 2TZeBjK

Jeśli zapytacie mnie, co stało się ze światem, to szczerze odpowiem, że nie wiem.
II wojna światowa nie skończyła się w maju '45 zatknięciem radzieckiej flagi nad ruinami Reichstagu. Nie skończyła się zrzuceniem bomby atomowej na Nagasaki.
Na wszystko złożył się ciąg wydarzeń, który jestem zmuszony wam przedstawić.
Do 1941 roku wszystko było tak samo, jak w znanej wam wersji, jak w podręcznikach do historii.
I wtedy coś się zmieniło. Z jakiegoś nieznanego nikomu powodu Trzecia Rzesza odłożyła swoje plany ataku na Związek Radziecki. Niektórzy twierdzą, że Niemcy postanowili rozwinąć siły i skupić się na Wunderwaffe. Ile z tych opowieści jest realne – nie mam pojęcia, ale wydaje mi się, że wiele nie mijają się z prawdą.
Zapytacie, dlaczego w takim razie Rosjanie nie napadli na Niemcy? Przecież Stalin to planował, a atak Hitlera wszystko mu zrujnował. Powiem wam, że to też jest bardzo dobre pytanie. Trzecia Rzesza zaproponowała Związkowi Radzieckiemu przedłużenie paktu o nieagresji i wzajemnej przyjaźni. Sowieci się zgodzili. Podobno posiadali dane wywiadowcze dowodzące, że prace nazistów nad atomem są już w zaawansowanym stopniu. Nie dali Einsteinowi uciec.
Stalin, bojąc się, postanowił przełożyć realizację inwazji.
Stany Zjednoczone także nie włączyły się do wojny. Postawiły na neutralność, pozostawiając Wielką Brytanię w samotnej walce. Stwierdziły, że nie chcą mieszać się w sprawy Europy.
Ale Europa bardzo chciała mieszać się w ich sprawy...
W 1946 roku zakończyła się wojna na starym lądzie. Niemcy podbili Wielką Brytanię. Prawie cała Europa należała teraz do nazistów, za wyjątkiem Szwajcarii, Irlandii, ZSRR i południa kontynentu, gdzie zawiązała się Unia Śródziemnomorska. Ten śmieszny twór nie ma właściwie żadnego realnego znaczenia, a jego jedyna siła wypływa z kontrolowania obszarów Morza Śródziemnego. Czasami Niemcy wyciągają ręce po kolejne, niewielkie kawałki Unii, niszcząc resztki wolnego świata.
Żaden z tych krajów nie stanowił zagrożenia dla Wielkoniemieckiej Rzeszy. Podczas gdy pomiędzy członkami UŚ wybuchały coraz to nowe kłótnie, naziści prowadzili swoje podboje w Afryce.
Kolejnym celem był Związek Radziecki. Upadł po żmudnej, ciężkiej kampanii w na początku lat 50 (1950-1953). Rzesza wespół z Japonią zaatakowały Sowietów z dwóch stron. Stalin popełnił samobójstwo w bunkrze na Uralu. Z Moskwy nie zostało prawie nic. Agresorzy ponieśli spore straty ze względu na rozległe tereny oraz liczebność populacji ZSRR, toteż przez kolejnych kilka lat na świecie panował względny pokój. Rzesza też miała swoje słabe strony.

Fabuła forum MXEkXG2

W końcu, w 1957 roku, naziści skierowali się ku Ameryce. I, wespół z Japonią, pokonali Stany Zjednoczone. Tam też nie poszło im jak z płatka, USA przez lata izolacjonizmu budowało własną potęgę. Walki toczyły się głównie na wodzie oraz w powietrzu, Niemcom niezbyt widział się desant i żmudne zdobywanie terenu Ameryki. W listopadzie '58 najeźdźcy zrzucili bombę atomową na Nowy Jork, kilka innych dużych miast oraz najważniejsze punkty militarne czy gospodarcze. Było to możliwe dzięki kolejnemu sojusznikowi, na pierwszy rzut oka niepozornemu – Kanadzie. Poprzez kanadyjskie lotniska samoloty Luftwaffe zdołały przewieźć bomby atomowe do Stanów. Wkrótce rząd podpisał bezwarunkową kapitulację. Niemcy sprawili sobie wspaniały prezent na święta.

Obawiam się, że to prawie koniec opowieści. Nie miał już kto powstrzymać hitlerowców. Państwa, które nie zostały podbite, nie miały dość siły, by pokonać imperium. Imperium, które jako jedyne dysponuje bombami atomowymi. Które wyprzedza epokę o przynajmniej pięćdziesiąt lat.
Czasem ktoś rzuci coś o ruchu oporu, ale nikt nie jest niczego pewien... Naziści twierdzą, że wszelkie podziemne organizacje wytrzebili do 1960 roku.
Wolnych krajów nie zostało wcale tak mało. Póki Rzesza nie czuje zagrożenia z ich strony, pozwala im istnieć. Kanada, Meksyk, Zachodni Związek Ameryki Południowej z Argentyną na czele, Wspólnota Ameryki Łacińskiej z drugiej strony, gdzie prym wiedzie Brazylia. Korea Północna, o której Japończycy i Niemcy zapomnieli. Etiopia i Liberia, Zjednoczone Państwa Arabskie, Unia Śródziemnomorska, Mongolia... Będzie prościej, jeśli pokażę wam mapę.

Fabuła forum QfvcXMR
Spoiler:
Pełny rozmiar: *klik*.

Witajcie w roku 1980.
Willkommen in der von der neuen Ordnung geherrschten Welt.*
* Witajcie w świecie, w którym panuje Nowy Porządek.
Führer
Führer
Mesjasz Niemieckiego Narodu

Male Liczba postów : 47
Join date : 26/01/2015
Skąd : Z Equestrii.

https://aph-die-neue-ordnung.forumpl.net

Powrót do góry Go down

Powrót do góry


 
Permissions in this forum:
Nie możesz odpowiadać w tematach