Za flaszkę rakiji będę grzeczny(może) - Serbia wita

Go down

Za flaszkę rakiji będę grzeczny(może) - Serbia wita

Pisanie by Serbia on Pon Cze 15, 2015 7:54 pm

Nazwa państwa:
Serbia, Republika Srbija
Imię i nazwisko:
Semir Radovanović
Strona konfliktu:
Serbia jest podbity przez III Rzeszę na zasadzie państwa marionetkowego pod nazwą Serbia Nedicia.
Opis wyglądu:
Serbia… jaki jest  Biorąc pod uwagę położenie to Serb ma ciemne włosy i wręcz czarne oczy z ciemną obwódką, które gdy tylko ktoś Serbię wyprowadzi z równowagi rzucają gniewwego błyski. Skóra oliwkowa więc Serbia się nie musi obawiać o poparzenia słoneczne z którymi borykają się ci z jasną karnacją. Czarne włosy sterczą mu na wszystkie strony co mu dodaje takiej łobuzerii. Ciało Serba pokryte jest bliznami, które zadał mu Turcja. Jest średniego wzrostu(ok 170-175cm), szczupły ale nie jest jakiś słaby, na pewno nie co potrafił wiele razy udowodnić. Chodzi ubrany albo ubrany w swój narodowy strój, albo w mundur do którego ma słabość. Jednak też można go zobaczyć w luźnych strojach zwłaszcza gdy reprezentuje swój kraj w sportowych dyscyplinach.
Opis charakteru:
Serb ma wybuchowy charakter, jest cholerykiem. Na zasadzie szybciej działam potem myślę. Łatwo go wyprowadzić z równowagi i wtedy emocje biorą górę i Serbia dostaje tak zwanej kurwicy i pernamentej iryrtacji. Gdy się go wyprowadzi z równowagi w ruch zazwyczaj pięści i potok przekleństw (o matko jak to znam z doświadczenia, cieszcie się ludzie którzy nie widzieli mej mrocznej odsłony xd). Wielki patriota, ciągle albo się bił z kimś albo walczył o swoją wolność. Teraz gdy Niemcy podbili większość Europy Serbia się wyciszył i tak jego kraj przeszedł dużo i jest zmęczony ciągłymi walkami. Ale i tak działa w tajemnicy przeciw Rzeszy. Serb za kółkiem - lepiej tego nie widzieć. A jakieś jeszcze inne cechy Serba? Lubi się bawić przy butelce rakiji, śpiewać i tańczyć (Bałkańska w żyłach płynie krew!)jest honorowy i nie odpuszcza sobie. Jeśli nikt go nie wyprowadzi z równowagi ani nie ma powodów do wybuchów jest całkiem spoko ale biada temu co go uruchomi. Pieniądze się nie trzymają jego kieszeni, dziwnym trafem tak same się o gubią. Pod wybuchowym charakterem Serba kryje sie zaduma do życia i przyrody. Serb jest waleczny i w każdym Serbie jest pierwiastek woli walki, co Serbowie udowadniali nie raz. Wierny swojej religii i obyczajom.. Kocha muzykę rakiję i taniec. Dumny w sercu i na umyśle,.
Krótka historia po wojnie:
Jak wiadomo Serb podczas II wojny światowej był podbity przez III Rzeszę. Również jego tereny były okupowane przez Chorwatów, Węgrów, Albańczyków, Włochów i Bułgarów. Naziści dopuścili się wielu morderstw i innych przestępstw na ludności cywilnej głównie przeciw Serbom i Żydom.
Serb próbował się sprzeciwiać ale gdy Niemcy opanowali całą Europę zaprzestał bezsensownej walki bo co ma zrobić? Wie że każdy bunt skończy się źle chociaż jakby cała Europa wzięła się w garść… ale to nierealne. Nie teraz. Także teraz zostaje Serbowi poddanie się bo jego kraj jest zniszczony i osłabiony tym co się u niego wyczynia
Relacje:
- Chorwacja - siostra Serba. Serbia wie, że w czasie wojen napsuł dziewczynie krwi. Ich rozmowy to teraz w sumie wyzywanie się. Choć trzeba się teraz zjednoczyć by dokopać do dupy Rzeszy prawda?
- Macedonia - ukochana młodsza siostra. Z nią można się dogadać
- Czarnogóra - małżonka/żonek Serbii, potrafią się mimo wszystko dogadać, choć się sprzeczają o to co kto ma zrobić (ah to lenistwo). Jednak chodzą pogłoski że Czarnogóra potrafi ugasić wybuch Serba.
- BiH – skonfliktowani głównie na podłożu religijnym i obyczajowym. A wiadomo jak to jest islamiści zapatrzeni są w swoją religie i innych uważają za innowierców
- Rosja – kuzyn, który pomógł Serbii podczas walki z Austro-Węgrami. Teraz tkwią pod butem III Rzeszy
- Austria – nie trawi go. Austria za czasów Austro-Węgier wypowiedział mu wojnę kiedy to w Sarajewie został zamordowany arcyksiążę Franciszek Ferdynand. Serbia się dzielnie bronił i odnosił sukcesy jednak ostatecznie przegrał, nie wytrzymał ofensywy Niemiec, Austro-Węgier i Bułgarii. A teraz go nie lubimy za popieranie III Rzeszy
- Węgry – tak jak nie lubi Austrii nie lubi jej. Dogadują się tak powiedzmy średnio
- Polska – konkurent jeśli idzie za branie się do bitki
- Niemcy – wiadomo, nie cierpi go za krzywdy związane z wojną. I tak odzyskam niepodległość ty Szwabie, przegrasz z kretesem!
- Turcja - Serbia był przez niego podbity i długi czas pozostawał pod jego kontrolą gdy ten był Imperium Osmańskim. Uwolnił się od niego na mocy traktaktu berlińskiego, który zapewnił Serbowi niepodległość. Teraz ilekroć go widzi ma ochotę mu przywalić, to przez niego te blizny a ten Turas jest jeszcze z tego dumny co mu zrobił, niedoczekanie!
Plany, cele:
-Oczywiście niepodległość! Ale cicho nikt wiedzieć nie może.
- Rzecz jasna jeszcze jakiejś swobody,
- nawiązania sojuszu z podbitymi do obalenia III Rzeszy
- PRZEŻYĆ!!
Stosunek do Rzeszy:
Jeśli miałbym opuścić brzydkie wyrazy to bym nic nie napisał. Jeśli mam napisać w miarę z kulturką to krótko mówiąc nie pałamy do tego pana sympatią[strike] (mało powiedziane! Posyłam mu kosz zgniłych jaj i niech się nimi udławi)
Inne:
- Serbia za kierownicą – Borze szumiący chroń
- duuużo przeklina
- za czyste zło uważa się Serba ale milczy się jeśli idzie o zbrodnie których ofiarami byli Serbowie, akcja Oluja Chorwatów czy zbrodnie Albańczyków popełnionych w Kosowie.
- największy dystrybutor malin na świecie
- Choć okrągły stół niejednokrotnie przewija się przez historię Europy, pierwszym miejscem faktycznych obrad międzynarodowych przy okrągłym stole jest Serbia. Chodzi o miejscowość Karłowice (Sremski Karlovci), gdzie podpisano tak zwany Pokój w Karłowicach kończący wojnę pomiędzy państwami Ligi Świętej a Imperium Osmańskim, co oznaczało koniec ponad dwustupięćdziesięcioletnich walk budzących niepokoje w całej Europie.
- W Serbii znajduje się rzeka, która jest jedną z najkrótszych rzek na całym świecie – nazywa się Vrelo, a jej długość wynosi zaledwie 365 metrów. Z powodu tej specyficznej liczby nazywana jest „rzeką-rokiem” (reka-godina). Mimo swoich niewielkich rozmiarów jej bieg jest bardzo wartki, typowy raczej dla dłuższych rzek – już ze źródła Vrelo wypływa porywistym prądem, aby lada moment spłynąć wodospadem do Driny, dla której stanowi prawobrzeżny dopływ.
- Pierwszą żoną Alberta Einsteina była Serbką, Mileva Marić. W Zurychu studiowała matematykę i fizykę i tam też poznała swojego przyszłego męża. Poślubiła go w 1903 roku, a owocem ich małżeństwa była trójka dzieci. Para naukowców po czasie rozwiodła się; przypuszcza się jednak, że oprócz rodziny łączyły ich też… teorie naukowe. Nie ma pewnych informacji na ten temat, istnieją jednak hipotezy, że wczesne prace Einsteina mogą być pomysłem Milevy.
- Duszan (Duszko) Popov, urodzony w Titlu (dziś jest to teren Serbii, niegdyś – Austro-Węgier), był podwójnym agentem za czasów drugiej wojny światowej. Zatrudniony przez Brytyjczyków przeprowadził się do Londynu, żeby móc prowadzić działania szpiegowskie. Mówi się, że zarówno jego wygląd, jak i odwaga, stały się inspiracją dla Iana Fleminga, twórcy powieści szpiegowskich o Jamesie Bondzie.
- Nikola Tesla - serbski wynalazca ponad 300 wynalazków. Wynalazł między innymi silnik elektryczny, prądnica prądu przemiennego, radio (choć to przyznano Marconiego), barerię słoneczną oraz elektrowanię wodną i transformator Tesli

„Major Spoiler przewidział to wszystko!”
Serbia
Serbia

Male Liczba postów : 69
Join date : 10/06/2015
Skąd : z butelki rakiji

Zobacz profil autora

Powrót do góry Go down

Re: Za flaszkę rakiji będę grzeczny(może) - Serbia wita

Pisanie by Führer on Pon Cze 15, 2015 8:21 pm

Akceptuję!
Führer
Führer
Mesjasz Niemieckiego Narodu

Male Liczba postów : 47
Join date : 26/01/2015
Skąd : Z Equestrii.

Zobacz profil autora http://aph-die-neue-ordnung.forumpl.net

Powrót do góry Go down

Powrót do góry


 
Permissions in this forum:
Nie możesz odpowiadać w tematach