Gdzieś na obrzeżach GG

Go down

Gdzieś na obrzeżach GG

Pisanie by Trzecia Rzesza on Pon Kwi 27, 2015 10:34 pm


Ludwig stanął na granicy terenów Trzeciej Rzeszy oraz Generalnego Gubernatorstwa. Rozejrzał się dookoła. Nic specjalnego - wszędzie pola, kawałek dalej najbliższa wieś... ale właśnie gdzieś tu, na tej granicy powinien wałęsać się Feliks. Niemiec dokładnie to wybadał, jest pewien, że to tu kręci się teraz Polak.
A wszystko zaczęło się dosłownie kilka dni temu. Niepokojące informacje o jakichś podejrzanych działaniach na granicy z Generalnym Gubernatorstwem, a co gorsza - podejrzenie, że ktoś zwinął Dosyć Istotne Papiery z Guberni i gdzieś na granicy je schował.
Trzecia Rzesza długo nad tym myślał. Teraz, kiedy tak wiele osiągnął, nie powinien pozwalać na takie wybryki. To karygodne! A taki czyn... do takiego czynu zdolny byłby tylko Łukasiewicz! Ludi jest o tym święcie przekonany i właśnie dlatego tutaj się wybrał.
Pomimo złych przeczuć oraz wątpliwości. Pomimo długiej podróży po niewygodnej drodze. Pomimo paskudnej pogody, gdyż ostatnie kilka dni lał deszcz i dopiero dzisiaj zaczęło się rozpogadzać. Ale wciąż jest pełno błota. Paskudnie.
Niemiec rozejrzał się dookoła. Na pierwszy rzut oka nie widać nic podejrzanego. Ale właśnie dlatego powinien tym bardziej zachować czujność! I jak najszybciej odnaleźć Polaka. A potem go śledzić. Co prawda mógłby tak po prostu kazać go schwytać i przesłuchać, ale boi się, że jakieś podrzędne pionki spartaczą sprawę. Nie, lepiej zająć się tym osobiście i podejrzeć co knuje Feliks. A potem go przycisnąć, potwierdzić domysły oraz to, co się zobaczyło i skończyć z dziadem. Albo chociaż dać mu taką nauczkę, żeby wreszcie zaczął zachowywać się tak, jak powinien! Tylko jak się za to zabrać? Nie no, jedyna wioska na pograniczu nie jest duża, znalezienie Polski powinno być proste i bezproblemowe. Ludwig westchnął jeszcze raz i ruszył przed siebie. Idzie przez wioskę, rozgląda się czujnie dookoła.
Gdybym był Łukasiewiczem, to gdzie bym się teraz chował...?
avatar
Trzecia Rzesza

Liczba postów : 8
Join date : 20/04/2015

Zobacz profil autora

Powrót do góry Go down

Re: Gdzieś na obrzeżach GG

Pisanie by Polska on Wto Kwi 28, 2015 8:39 am

Co tu robił Feliks? Dobre pytanie, nie? Hm... Tak w sumie to postanowił troszkę wyjechać w dalsze rejony z dala od Warszawy by odpocząć od tego wszystkiego. Tak, on był zmęczony. Potrzebował jakieś odskoczni. Czegokolwiek by nieco odsunąć od siebie te wszystkie sprawy. Czy to był rozsądny pomysł czy nie to już całkiem inna sprawa. Ale ogólnie jakoś niczego nie kombinował. Choć w sumie patrząc na Polaka, który był poniekąd wrakiem człeka, raczej się dużych wyskoków nie powinno wymagać, bo przecież nawet blondyn ma pewne ograniczenia, których nie potrafi przeskoczyć.
Zielonooki przemierzał w spokoju miejscową wioskę. Nikt go raczej nie kojarzył. W sumie nie było się co dziwić. Ludzie patrzyli na niego z pewnym dystansem w końcu był obcym w okolicy. Nic, Feliks tak dalej przemierzał okolice, gdy przypadkiem napotkał średniego wzrostu kundelka. Pies zbliżył się nieco do Polaka. Feliks za to przykucnął i dał powąchać psowatemu dłoń. Zwierzak nie wyczuł najwidoczniej zagrożenia od młodzieńca, bo podszedł nieco bliżej i dał się pogłaskać. Słowianin uśmiechając się lekko zaczął miziać psa. Tak, blondyn lubił psy. Uważał je za bardzo wiernych i oddanych towarzyszy. Cenił w nich te dwie rzeczy.
avatar
Polska

Liczba postów : 14
Join date : 21/03/2015
Skąd : Warszawa

Zobacz profil autora

Powrót do góry Go down

Re: Gdzieś na obrzeżach GG

Pisanie by Trzecia Rzesza on Sob Maj 02, 2015 3:21 am

Powoli zaczynał wątpić. Mieć pewne obawy, że jednak w raporty wkradł się jakiś mały błąd i chodziło o inne miejsce. Że popełnił okropny błąd. I takie tam.
Ale na szczęście, w jednym momencie, udało mu się rozwiać wszelkie wątpliwości. Oto, kawałek dalej, zobaczył Feliksa. Tak, to musiał być on, nikt inny. Kuca sobie i głaszcze psa. To na pewno jakiś podstęp!
Ludwig bez chwili wahania schował się za najbliższą chałupą i stara się dyskretnie zerkać w stronę Łukasiewicza. Skoro już go znalazł, to nie może stracić go z oczu! Należy go śledzić, dotrzeć do jego kryjówki, rozpracować, zabrać co się da, a następnie ostatecznie zrobić z nim porządek. Tak. Niech wie, gdzie jego miejsce! Czy coś w ten deseń.
Niemiec skrzywił się lekko. Nie, nie ma opcji, żeby teraz nawalić. Skoro raz już znalazł Polaka, to teraz będzie z górki, no przecież że mu się nie wymknie. Przecież Ludwiczek zna się na rzeczy! Normalnie mistrz szpiegostwa i takie tam. Mistrz wszystkiego, o.
avatar
Trzecia Rzesza

Liczba postów : 8
Join date : 20/04/2015

Zobacz profil autora

Powrót do góry Go down

Re: Gdzieś na obrzeżach GG

Pisanie by Polska on Wto Maj 05, 2015 11:57 am

Na razie Feliks nie był świadomy tego, że był śledzony. To w sumie zabawne jak bardzo może człowieka wciągnąć mizianie psa po łbie.
- Dałbym ci coś, jakiś kawałek mięska czy chlebka, ale sam mam niewiele... Przepraszam mały - powiedział, uśmiechając się do zwierzaka przepraszająco. Tak, chciałby pomóc zwierzakowi, ale zbytnio nie miał jak. Mimo to kundelek wyglądał na zadowolonego samym faktem głaskania. - Masz ty jakiegoś pana? Czy błądzisz tak z miejsca na miejsce jak włóczęga? - spytała po chwili, ale nie wyglądało na to by czekał na odpowiedź. Po dłuższej chwili blondyn wstał i ruszył dalej przed siebie.
avatar
Polska

Liczba postów : 14
Join date : 21/03/2015
Skąd : Warszawa

Zobacz profil autora

Powrót do góry Go down

Re: Gdzieś na obrzeżach GG

Pisanie by Trzecia Rzesza on Czw Maj 07, 2015 8:50 am

Stał tak ukryty i starał się podsłuchać to, co Feliks gadał do psa. Chociaż nie miało to najmniejszego sensu. W końcu kto zdradzałby jakieś ważne informacje obcemu czworonogowi, do tego na środku wsi? Bez sensu!
Z drugiej strony, co jest gwarancją, że jest to obcy pies? A może to jakiś sprytny, dziwny plan? Po Łukasiewiczu można się spodziewać absolutnie wszystkiego. Lepiej zachować czujność!
Ale Trzecia Rzesza, tak czy siak, nie miał zbyt wiele czasu na takie dziwne rozmyślania, bo po prostu... Felek ruszył dalej, lezie przed siebie. Póki się dało, Ludwig śledził go, przemykając pomiędzy budynkami. Aż natknął się na malutki, niewielki problem. Sporą przerwę w zabudowaniu. I nie ma żadnej kryjówki, nic. Pozostaje więc tylko jedno - należy przemknąć przez otwartą przestrzeń niepostrzeżenie, bez wzbudzania podejrzeń, jak najszybciej! I mieć nadzieję, że Polska go nie wyczai. Ale hej, to przecież tylko Feliks, po co miałby się odwracać?
Z takim przekonaniem Ludwig zdecydował się opuścić kryjówkę i pokonać niewygodny dla siebie dystans, nie mając żadnego ukrycia, zabezpieczenia, nic. Idzie szybkim, zdecydowanym krokiem - musi w końcu jak najszybciej pokonać niewygodną dla siebie przestrzeń. Z drugiej jednak strony, stara się stawiać jak najcichsze kroki. Jeszcze tego mu brakuje, żeby Polak zorientował się, że ktoś za nim podąża.
avatar
Trzecia Rzesza

Liczba postów : 8
Join date : 20/04/2015

Zobacz profil autora

Powrót do góry Go down

Re: Gdzieś na obrzeżach GG

Pisanie by Polska on Pią Maj 15, 2015 10:05 am

Zamyślony i powolnym krokiem dalej szedł, nie zwracając zbytnio uwagi na to wszystko. Miał ludzi, czasami na jakiegoś spojrzał, ale zaraz on znikał z jego pamięci. Dalej jakoś nie potrafił się oderwać od teraźniejszości. Zawsze znalazło się coś co kierowało jego myśli na to co się teraz dzieje. Uch... Pewnie by z chęcią teraz zatopił smutki w wódce, ale coś jednak zmuszało go do przytomności. Raczej do alkoholizmu mu się nie śpieszyło.
Szedł tak i szedł, a jego myśli dalej gdzieś błądziły. Jednak w pewnym momencie rozumiał, że od pewnego czasu czuł takie upierdliwe i nie znośne uczucie. Chwilkę mu zajęło ogarnięcie co go tak męczy, po czym ukradkiem spojrzał się za siebie  i zauważył Ludwika, gdy ten podążał za nim, bo nie miał gdzie się schować. Feliks od razu odwrócił od niego wzrok. Czuł cholerny strach. No bo czemu Szwab za nim szedł? Czemu go śledził? Znaleźli coś na niego i teraz chcieli się upewnić, że robi coś w brew nich? Oczywiście działał. Gdyby nie działał w podziemiu i porzucił nadzieje o wolności nie mógłby się nazwać Polakiem, ale przecież teraz nic nie robił. Dziś był grzeczny. On chciał tylko odpocząć. Uch… Pewna panika powoli chciała dość do władzy nad Feliksem. I co teraz robić? No co teraz robić? Uch… On nie chce oberwać… Wystarczająco go i jego ludzi męcząc… “Feliks, spokój! Uspokój się do cholery jasnej! Chłop jesteś nie baba! Nie panikuj! Panika nic nie da. Ona może tylko pogorszyć sprawę!” - jakiś głosik się odezwał w tej blond główce Polaka. Uspokoił się nieco. Postanowił na razie iść i udawać, że nie widział śledzącego go Ludwika. Będzie robić wszystko zwyczajnie bez podejrzeń. Może wtedy się od niego Rzesza odczepi? Marna nadzieja, ale zawsze jakaś.
avatar
Polska

Liczba postów : 14
Join date : 21/03/2015
Skąd : Warszawa

Zobacz profil autora

Powrót do góry Go down

Re: Gdzieś na obrzeżach GG

Pisanie by Trzecia Rzesza on Sro Maj 20, 2015 12:03 pm

Cóż, nic nie wskazuje na to, żeby zamierzał się odczepić. Idzie dalej za Feliksem, uparcie utrzymując, że wcale się nie zdradził.
A nawet jeśli... to co z tego? Ma przewagę, z której strony by na to nie patrzył! No, nie do końca, bo jeśli podejdzie wprost to może nieco stracić. W końcu Łukasiewicz trochę tego sprytu ma, lepiej uważać i uważnie go śledzić dalej!
Udało się jakoś przejść nieosłonięty teren, chociaż chałup żadnych już nie ma... no, ale na szczęście znalazł się całkiem uroczy krzak, za którym Ludwig się schował.
Jeszcze nie czas, żeby podbijać do Feliksa. Na razie trzeba dalej go śledzić. Bo przecież wszystko idzie dobrze. Doskonale wręcz. Nawet jeśli duży Niemiec wygląda śmiesznie za średniej wielkości krzakiem. Nie ma się czym przejmować, tu się nie ma wyglądać, tu się ma działać, o! Chociaż... Niemiec zaczyna odnosić wrażenie, że coś jest nie tak, że należałoby już skończyć tę szopkę. Zanim Feliks ulotni się na dobre, jak to on potrafi. No nic, zaraz się tak zrobi, na razie jeszcze chwileczkę poczeka... w końcu kto wie co może się zdarzyć? Lepiej się zbytnio nie spieszyć przy takich sprawach.
avatar
Trzecia Rzesza

Liczba postów : 8
Join date : 20/04/2015

Zobacz profil autora

Powrót do góry Go down

Re: Gdzieś na obrzeżach GG

Pisanie by Polska on Wto Maj 26, 2015 7:26 pm

Szedł przed siebie zastanawiając co zrobić. Puścić się biegiem? Takim zagraniem się wkopie i da pretekst Ludwikowi do podparcia swoich dziwnych paranoj. Iść dalej i starać się go zgubić? To mogło by trwać za długo, a sam Szwab mógłby go zwyczajnie w pewnym momencie zatrzymać, a Feliks nie miał ewidentnie ochoty na spotykani się z nim, a co dopiero rozmawianie. Hm… No nic. Dalej poszukiwał rozwiązań starając się wyglądać przy tym jak najbardziej zwyczajnie.
Ha, w końcu wpadł na genialny pomysł, a dokładnie pójście po prostu gdzieś na otwarty teren, gdzie Niemiec nie będzie mógł się schować, a blondyn będzie miał okazje do zgubienia go. Jak pomyślał tak postanowił zrobić. Dość spokojnym krokiem ruszył w kierunku niezbyt zabudowanym, co jakiś czas ukradkiem zerkając czy Ludwik dalej za nim podąża.
avatar
Polska

Liczba postów : 14
Join date : 21/03/2015
Skąd : Warszawa

Zobacz profil autora

Powrót do góry Go down

Re: Gdzieś na obrzeżach GG

Pisanie by Trzecia Rzesza on Sro Maj 27, 2015 9:01 am


Nie mając najmniejszych przypuszczeń co do tego, co planuje Feliks, nie zrezygnował ze śledzenia go. Pod tym względem niewiele się zmieniło - ma za nim iść i czekać na okazję. Na odpowiedni moment.
Ale już powoli się szykuje i zbiera na to, żeby przyspieszyć i podbić bliżej do Łukasiewicza. Jakoś w końcu trzeba będzie się za Polaka zabrać. A jeśli ten nie da mu powodów w najbliższym czasie, to... to Ludi sam sobie znajdzie jakiś powód.
Chociaż na razie jest wciąż cierpliwy, jedyne co zrobił to nieco zmniejszył odległość jaka do tej pory dzieliła go od Feliksa. Zrobił to, nie zważając na to, że ... teren jakby tak zrobił się mniej zabudowany. Owszem, zauważył to mimochodem, zarejestrował sobie, że coś takiego się dzieje, że coraz trudniej się przemykać, ale... to nic! Nie zastanowił się nad tym bardziej i dalej śledzi Łukasiewicza, z jeszcze mniejszej odległości niż dotychczas.
avatar
Trzecia Rzesza

Liczba postów : 8
Join date : 20/04/2015

Zobacz profil autora

Powrót do góry Go down

Re: Gdzieś na obrzeżach GG

Pisanie by Sponsored content


Sponsored content


Powrót do góry Go down

Powrót do góry


 
Permissions in this forum:
Nie możesz odpowiadać w tematach