Bałkańska w żyłach płynie krew~

Go down

Bałkańska w żyłach płynie krew~

Pisanie by Chorwacja on Pią Mar 27, 2015 9:38 pm

Imię i nazwisko: Janica Kovač

Nazwa kraju: Chorwacja

Strona konfliktu: Chamsko podbita przez Rzeszę, chociaż była jego sojuszniczką

Opis wyglądu: Gdyby Chorwatka miała się opisać, na pewno użyłaby słowa "piękna". Nie, nie uważajcie tego za próżność, ona po prostu nazywa fakty po imieniu. Twarz o delikatnych, dziewczęcych rysach okalają ciemne, falowane włosy sięgające za łopatki. Patrzy na świat piwnymi oczami pełnymi radości i pewnego rodzaju kpiny. Uwagę zwracają skóra w odcieniu kawy z mlekiem, dumna postawa i kobieca, zgrabna sylwetka. Chociaż możesz mieć wrażenie, że wojna ją ominęła, mylisz się. Pełne i rumiane niegdyś policzki są teraz zapadnięte, a na ramionach i plecach widać blizny. Nieskazitelna zwykle skóra dłoni łuszczy się i czerwieni. Gdybym powiedziała, że schudła, dosyć mocno minęłabym się z prawdą. Gdyby nie cienka warstwa mięśni, którą wyrobiła sobie podczas walki, wyglądałaby jak wieszak. Janica nie ma możliwości, żeby to polepszyć, ponieważ Rzesza skąpi jej jedzenia, wody i lekarstw. Ubiera się prosto, w białe koszule i długie spódnice z kwiatowym wzorem, a jeśli wymaga tego sytuacja, w eleganckie spodnie. Na czas walk zakłada ciemnozielony, męski mundur z flagą państwa przyszytą do marynarki tuż nad sercem i czarne, o parę numerów za duże kozaki. Możliwe, że powinna wyglądać jak ktoś załamany. Jednak ona chodzi wyprostowana, nie chowa swoich ran, nie ukrywa oznak zmęczenia. Na pewno nie pokaże, że się poddaje. Będzie się prezentować godnie, jakkolwiek sytuacja wydawałaby się beznadziejna. Ona jest po prostu silna. Albo przynajmniej takie stara się zrobić wrażenie.

Opis charakteru: Postaram się ją opisać w jak najprostszy sposób, chociaż nie będzie to łatwe. Dlaczego? Ponieważ Chorwacja stanowi zlepek z pozoru całkiem niepasujących do siebie cech. Za jedną z nich trzeba uznać opiekuńczość. Nie lubi, kiedy ktoś młodszy pozostaje bez opieki, doskonale dogaduje się z dziećmi i wspaniale gotuje. Optymistka i wulkan energii. Stanowi nieskończone źródło wsparcia dla wszystkich naokoło, nawet jeśli inni go nie potrzebują. Widzi wszystko w jasnych barwach i niewiele rzeczy potrafi wpędzić ją w depresję.
Następnie wrażliwość i empatia. Może nie widać tego od razu, ale Janica brzydzi się broni wszelkiego rodzaju. Jeśli musi zabić, zabije, ale jak najszybciej, żeby ofiara nie cierpiała zbyt długo. Czuje wyrzuty sumienia za każdym razem, kiedy kogoś skrzywdzi (Serb i Węgierka się nie liczą), jednak nie okazuje tego innym. Zawsze, zanim kogoś oceni, stara się wczuć w jego sytuacje i zrozumieć, jakie intencje nim kierują.
Na pewno nie można nazwać jej egoistką. Zrobiłaby wszystko dla innych, zwłaszcza dla rodziny. Właściwie, Cro to bardzo przyjazna osóbka, na dodatek towarzyska i życzliwa. Lubi rozmawiać i bawić się, dłuższa samotność ją przygnębia. Uważa, że im więcej osób jest przy niej, tym lepiej. Nie trawi Serba smutku i despotyzmu w swoim otoczeniu, dlatego przygnębione osoby będzie starała się pocieszyć na wszelkie możliwe sposoby, od powiedzenia jakiegoś żartu na robieniu z siebie błazna kończąc. Uwielbia śpiewać i grać, muzykowanie zawsze poprawia jej nastrój. Gra przeciętnie, za to jej głos jest iście anielski. Pomimo szczątkowej kondycji potrafi przetańczyć całą noc. Należy do osób niezwykle wręcz leniwych. Lepiej nie prosić Chorwatki o pomoc w pracach fizycznych, bo i tak za chwilę zniknie, zaszyje się nie wiadomo gdzie, żeby tylko jej nie przeszkadzali i pozwolili się zdrzemnąć. Jak każda kobieta lubi ponarzekać, jak to ona ma źle i jak to ją wszyscy wykorzystują. Jednak jeśli jakimś cudem za coś się weźmie, pracuje nad tym, dopóki nie będzie idealne. Może się wydawać trochę nieogarnięta, ale nie jest z nią aż tak źle jak z Feliciano. Nie oszukujmy się jednak, na początku dziennym jest to, że coś zgubi, jednak zrzuca to na zdenerwowanie.
Przejdźmy jednak do wad.
Nadpobudliwość. Tak, to dosyć dziwne, że można być jednocześnie leniwym i nadpobudliwym, jednak, jak już mówiłam, cechy Chorwacji są dosyć niezgodne. Janica musi działać, nie potrafi usiedzieć w jednym miejscu dłużej niż 5 minut. Byle by zajęcie nie wiązało się w żaden sposób z ciężką pracą. Spacerek, bieganie, pływanie... Tak. Za to nijak nie zmusisz jej w pomocy przy, powiedzmy, przenoszeniu czegoś. Kobiety zostały stworzone do wyższych celów! Wadą mogą być jej lepkie rączki. Może się zdarzyć, że dziewczyna "przypadkiem" wyjmie zawartość twojego portfela. Ciężka sytuacja u niej w kraju, ludzie nie chcą żyć na koszt Niemców, więc ich okradają. Bo tak jest łatwiej.

"Krótka" historia po wojnie: Co tu dużo mówić. Chorwacja była jednym z sojuszników Rzeszy. Oczywiście, tylko dla własnego zysku, ponieważ wiedziała, że on może pomóc odzyskać jej niepodległość. W 1941 roku powstało Niezależne Państwo Chorwackie (chor. Nezavisna Država Hrvatska), stworzone przez Ustaszy (chorwacki ruch faszystowski). Po raz pierwszy od wielu lat czuła się wolna. Jednak... sytuacja w państwie nie podobała się Janice. Mordowanie ludzi ze względu na pochodzenie nie leżało w jej naturze. Kiedy Serbia zaczął organizować ruch oporu, dosyć niechętnie się do niego włączyła. Po jakimś czasie coraz bardziej angażowała się w sprawy podziemia. To jedyny udokumentowany raz, kiedy Cro i Serb współpracowali. I po trzech latach walki z faszystowskim systemem wszystko się rozpadło. Rzesza zajęła całe państwo i rozpętało się piekło. Gdyby ludzie tylko siedzieli cicho... Ale po kilku latach (nikłej co prawda) niepodległości wszyscy przypomnieli sobie, co to jest wolność. Wybuchały powstania, atakowane były miejsca pobytu Niemców, zarówno ważnych person, jak i cywili. Chorwaci wywalczyli kosztem wielkich strat w ludziach i ogromnych zniszczeń wszystko wina Serba dosyć dużą swobodę, a mianowicie mogli używać języka chorwackiego w miejscach publicznych. Niestety, na tym się skończyło. W '54 roku ostatni oficerowie zostali przewiezieni do obozów koncentracyjnych na terenie kraju, a reszta partyzantów albo się ukryła, albo została również skazana na śmierć. To wszystko przyczyniło się do sytuacji, w jakiej aktualnie dziewczyna się znajduje. Panuje głód, szerzą się choroby. A mogło być tak pięknie...

Relacje:

Serbia: Osoba, do której Chorwacja żywi mieszane uczucia. Niby jest jej bratem, ale zdążył zaskarbić sobie u niej opinię najgorszą z możliwych. Toczyli ze sobą parę wojen, podczas których Serbia był dla dziewczyny bezlitosny. Uważa go za egoistę, który po załatwieniu swoich spraw po prostu ucieka ze wspólnego pola walki. W NDH nasilił się terror przeciwko Serbom mieszkających na tych terenach, brat stworzył u niej opozycję, a reszta historii została już opisana wyżej. Janica częściowo obwinia właśnie jego o utratę niepodległości i opłakaną sytuację.

Węgry: Nienawidzi tej zadufanej w sobie paniusi, która wykorzystywała ją przez długi czas jako podnóżek. Elka nie uważała Chorwatki za kogoś godnego bycia samodzielnym państwem, po prostu miała sobie grzecznie patrzeć, jak ta jędza ją wykorzystuje. Węgierka Janice nigdy nie pomogła, chociaż się zobowiązywała. Kiedyś nawet łączyła je unia, jednak nie dawała Cro żadnych realnych korzyści. Przesyłamy ostry hejt i kosz zepsutych, robaczywych jabłek.

Austria: Dosyć trudno jest stwierdzić, czy Chorwacja go lubi, czy wręcz przeciwnie. Z jednej strony Roderich pomagał Janice w uzyskaniu większych swobód od Węgierki, jednak wykorzystał ją do stłumienia powstania węgierskiego. Teraz znajdują się, że tak powiem, po dwóch stronach barykady i Cro czuje do Austrii niechęć z powodu jego entuzjazmu w stosunku do polityki Rzeszy.

Bałkańska rodzina: Słowenia, Bośnia, Hercegowina, Czarnogóra... Jak to rodzina. W przeszłości zdarzały się starcia, jednak to nie zmienia faktu, że mają dużo wspólnego. Chociaż Chorwacja niektórych członków rodziny ledwo zna, to do wszystkich żywi jak najbardziej pozytywne uczucia (wyjątek: Serbia) i teraz oddałaby wszystko, żeby mogli być razem tak jak wcześniej.

Plany, cele:
+Zwiększyć swobody narodowe swoich mieszkańców.
+Ocieplić stosunki z państwami sąsiadującymi, które również znajdują się pod niemiecką okupacją, stworzyć tajny sojusz i obalić Rzeszę.
+Zdekoncentrować Rzeszę.
+Polepszyć sytuację w kraju.
+I przede wszystkim odzyskać niepodległość.

Stosunek do Rzeszy: Jak najbardziej negatywny, co słychać i widać. Wcześniej była wobec Rzeszy i jego planów neutralna, po prostu chciała odzyskać niepodległość. Po zajęciu jej terenów przez wojska niemieckie sytuacja diametralnie się zmieniła. Chorwatka zaczęła dostrzegać wszystkie złe czyny, do których jej sojusznik się dopuścił, na własnej skórze odczuła jego rządzę władzy nad wszystkimi. Wszystkie próby buntu i nieposłuszeństwa karał bezlitośnie, dlatego dziewczyna przyjęła inną taktykę. Udaje załamaną, zamroczoną osobę i z pozoru ślepo trzyma się wszystkich rozkazów Rzeszy. Jednak dalej jest czujna, dalej walczy. Tylko w mniej przejrzysty sposób.

Inne:
+Chorwacja może się pochwalić szerokim wyborem alkoholi. Wina chorwackie są mocne i ciężkie, jednym słowem - z charakterem.
+Skoro już jesteśmy w temacie, napomknę, że Janica ma naprawdę mocną głowę, w końcu bycie Słowianką do czegoś zobowiązuje.
+To w Chorwacji wymyślono krawat, Fracuzi po prostu go przejęli.
+Jej rany w większości są pamiątką po tym, jak katował ją Serb, pozostałe pochodzi z czasów IIWŚ.
+A Major Spoiler przewidział to wszystko!
avatar
Chorwacja

Female Liczba postów : 146
Join date : 20/03/2015
Skąd : Ze Śródziemia~

Zobacz profil autora

Powrót do góry Go down

Re: Bałkańska w żyłach płynie krew~

Pisanie by Führer on Pią Mar 27, 2015 10:28 pm

Może się zdarzyć, że dziewczyna "przypadkiem" wyjmie zawartość twojego portfela.
Pff, mnie okradnie? Mnie nikt nie okradnie, jestem adm... *maca się po kieszeniach* ...ja się tak nie bawię, gdzie są moje pieniądze? ;-;

Sky, masz wreszcie Słowiankę, nad którą możesz się pastwić. Ode mnie jak najbardziej akcept.
avatar
Führer
Mesjasz Niemieckiego Narodu

Male Liczba postów : 47
Join date : 26/01/2015
Skąd : Z Equestrii.

Zobacz profil autora http://aph-die-neue-ordnung.forumpl.net

Powrót do góry Go down

Powrót do góry


 
Permissions in this forum:
Nie możesz odpowiadać w tematach