Koninkrijk der Nederlanden - kraj w depresji wita

Go down

Koninkrijk der Nederlanden - kraj w depresji wita

Pisanie by Holandia on Sro Mar 18, 2015 12:20 am

~~Holandia~~


Nazwa państwa:
Holandia
Imię i nazwisko:
Till van der Vaart
Strona konfliktu:
Holandia jest podbitym krajem przez III Rzeszę, jak go Niemiec podbił w 1940 roku tak w tej matni tkwi.
Opis wyglądu:
Holandia jest bardzo wysokim (około 185 cm), dobrze zbudowanym mężczyzną o ciemnoblond włosach, zwykle postawionych do góry, i zielonych oczach. Na czole ma niewielką bliznę (według przypuszczeń fanów, może być pamiątką po powstaniu przeciw Hiszpanii). Nosi jasnobrązowy mundur, pod którym ma niebieską koszulę (widoczna na oficjalnym rysunku). Zakłada do niego wysokie, czarne oficerki i szerokie, ciemnobrązowe spodnie. Zazwyczaj nosi niebiesko-biały szalik owinięty wokół szyi. Stale ma przy sobie fajkę. Drugą wersją jego stroju jest biała koszula kamizelka, trójwarstwowy płaszcz i czarne spodnie. Również pokazywany w pomarańczowych barwach (reprezentacja Oranje w piłce nożnej chociażby) A mają barwy pomarańczowe na cześć swego bohatera narodowego Wilhelma van Oranje
Opis charakteru:
Holandia jest mrukliwy i nieprzyjazny (zwłaszcza do Hiszpanii, który nie zdaje się tego zauważyć). Jest zdystansowany, nie uśmiecha się i ma przenikliwe, chłodne spojrzenie. Nie odzywa się za wiele, a gdy już to robi, używa raczej nieeleganckiego języka. Nie obchodzi go czy kogoś zrani czy nie – nie masz żadnej oferty? To spadaj, nie będę z tobą gadał. Czasem pojawia się jako postać, która tylko obserwuje wydarzenia, zamiast brać w nich bezpośredni udział. Jednak to on wyciąga Japonię, odmawiającego otworzenia się na świat, z kokonu – można przypuszczać, że jest pewna nić przyjaźni pomiędzy nimi. Nie lubi ludzi, jedynie z rodzina stara się mieć dobre relacje, w przypadku innych gdy nie widzi w tym żadnej korzyści dla siebie to olewa daną osobę. Uwielbia porządek i musi go mieć, bałagan go denerwuje. Dlatego przypuszcza się, że Holendrzy raczej nie eksperymentują z kuchnią by nie mieć za dużo do sprzątania. Holender mógłby być konkurentem Małgosi Rozenek i prowadzić program uczący wręcz pedeantyzmu. Holender określany jest jako typ tsundere, gdzieś w środku jest jakiś taki milszy. Trzeba umieć do niego trafić, wtedy Holender jest w stanie kogoś polubić ale czy ktoś się odważy podejść do kogoś kto skutecznie odstrasza? Tak jak Turcja (i Kanada), jest zwany „krajem tulipanów” i ponoć kiedyś zaciekle walczyli o ten tytuł – seria sugeruje, że spór trwa nadal. Jest także właścicielem uroczego króliczka, będącego nawiązaniem do popularnej holenderskiej kreskówki „Miffy” („Nijntje”). Oprócz tego jest drugim najszybciej chodzącym na świecie krajem i jednym z wybrańców (obok Polski i Kuby), którzy przeczuwają zbliżające się niebezpieczeństwo.. Uwielbia piłkę nożną i kawę. Wielu zarzuca Holandii skąpstwo (przepraszam bardzo jak to skąpstwo! Jestem po prostu oszczędny! Szkot jest skąpy) Wszystko by płacił na „go Dutch” znaczy na Holendra czyli po połowie. Ma zacięcie do robienia interesów, co może się mu przydać w każdej sytuacji, oczywiście propozycja jemu podana musi mieć dla niego duży zysk, inaczej zero negocjacji. Może nawet wrogowi sprzedać broń do walki z nim samym jeśli tylko będzie to opłacalny biznes
Krótka historia po wojnie:
Holandia oczywiście próbował odzyskać niepodległość i w czasie wojny i po wojnie gdy naziści zdobyli władzę ale niestety nie udała mu się ta sztuka. Mimo że Niemcy za czasów II wojny uznał Holendra za godnego partnera, czystego Germana w rządzeniu Europą w przypadku dojścia do władzy, Holender tego nie poparł to też Niemcy zastosowali wobec ludu restrykcyjne metody. Tak też Holandia podlega III Rzeszy ale oczywiście jak tylko będzie miał okazję zrobi wszystko by działać przeciw Rzeszy.
Relacje:
Hiszpania – najchętniej wysłałby go w kosmos, niech ten pomidor go zostawi w spokoju, niech się do niego nie zbliża. Niestety Hiszpan ma problemy z ogarnięciem i nie widzi tego że Holender go po prostu nie trawi. W sumie kiedyś Nederland służył razem z swoją siostrą Belgią w domu Hiszpana i o ile ona nie miała nic przeciw, Holandia nie był tym zachwycony.
Belgia – młodsza siostrzyczka Holandii. Różnią się charakterem, Holender zapewne ma żal do siostry, kiedy to zbuntował się przeciw Hiszpanii ta poparła Antonia a nie jego. Kłócą się trochę ale mimo wszystko dogadują
Luxemburg – młodsze rodzeństwo Holandii. Holandia pozwala Luks na wiele, dobrze się dogadują. Uważa, że z kim jak z kim ale z rodziną powinny go łączyć przyjazne relacje.  Kocha swoje rodzeństwo ale nie okazuje tego.
Niemcy – kuzyn. Który podbił Holandię mimo że Holandia podczas i I i II WS ogłosił neutralność. Wielu Holendrów  ucierpiało, zostało wysłanych na roboty przymusowe do Niemiec. Chce mu stawić opór ale czy ma to jakiś sens?
Francja – tego pana Holandia także nie lubi, w 1810 roku nawet Holandię Francis anektował, Holender się naprawdę namęczył wtedy z Francją
Polska – Pomagał Holandii w wyzwoleniu jego kraju (bitwa pod Arnchem) Holandia mu się odwdzięczył i wysłał do Polski kilka tysięcy cebulek tulipanów. Teraz razem siedzą pod butem Rzeszy
Kanada – jest mu bardzo wdzięczny za pomoc podczas II WS, co roku wysyła do niego 20 tyś. cebulek tulipanów
Indonezja – Od początku XVII wieku wyspy obecnej Indonezji były kolonizowane przez Europejczyków – przede wszystkim Holendrów. Części wysp indonezyjskich były zajęte przez inne mocarstwa kolonialne, lecz w miarę upływu czasu Holendrzy skupili władzę zwierzchnią nad lokalnymi władcami. W 1799 Kompania Wschodnioindyjska została zlikwidowana, a jej kolonie zostały po wojnach napoleońskich podporządkowane rządowi Holandii, jako kolonia Holenderskie Indie Wschodnie. Podczas II WS archipelag przejęli Japończycy.
RPA - Europejska kolonizacja rozpoczęła się w roku 1652. Wtedy to Jan van Riebeeck z holenderskiej Kompanii Wschodnioindyjskiej z garstką osadników założył Kapsztad. Początkowo była to baza zaopatrzeniowa dla statków niderlandzkich w drodze do Azji. W latach 1779-1879, na skutek ekspansji na północny-wschód, doszło do wojen osadników (Burów) z tubylczymi plemionami afrykańskimi.
Turcja – Holandia od Turcji ma tulipany, razem walczą o tytuł kraju tulipanów
Plany, cele:
wygrać Euro 2016?? nie, wróć za daleka przyszłość xd.... To tak.:
- przeżyć wojnę,
-nie pozwolić sobie na zniszczenie innych miast,
-działać w ruchu oporu /prowadzić sabotaż/ a jednocześnie dla zmyłki być podległym
-i najważniesze dążyć do niepodległości przy okazji nie sprowadzać na siebie jeszcze większego gniewu Rzeszy.
Stosunek do Rzeszy:
Neutralny. Do momentu wkroczenia Niemców do Holandii. Teraz mu podlega i delikatnie mówiąc kuzyna nie trawi. Niemcy pogwałcił jego neutralność czego Holender nie jest w stanie wybaczyć. Teraz pozostaje mu być podległym i nie rzucać się z motyką na słonce (pamięta bobmardowanie Rotterdamu)  ale w tajemnicy będzie działał przeciw Rzeszy, jeśli tylko będzie taka możliwość. Wie że w obecnej sytuacji walka o niepodległość sensu nie ma ale zawsze jakoś można kuzynka poirytować.
Inne:
1 Niepodległość od Świętego Cesarstwa Rzymskiego Narodu Niemieckiego uzyskana 30 stycznia 1648.
2 Gęstość zaludnienia wynosi 487 osoby na km2.
3 Kraj ten jest 7,5 razy mniejszy od Polski.
4 Główna religią jest katolicyzm, 25 %.
5 Najdłuższą rzeką jest Ren, 165 km.
6 Średnia długość życia wynosi 79 lat.
7 Najpopularniejszym sportem jest piłka nożna.
8 Największy eksporter piwa.
9 Holandia każdego roku wysyła do Kanady 20 tysięcy cebulek tulipanów w podzięce za pomoc podczas II wojny światowej.
10 Dopuszczalna zawartość alkoholu we krwi osoby prowadzącej samochód uzależniona jest do długości czasu posiadania prawa jazdy. Do pięciu lat limit wynosi 0,2 promila, a powyżej 0,5 promila.
11 W Amsterdamie karą za picie alkoholu i palenie papierosów jest sprzątanie ulic
12 Najwyższym szczytem jest Vaalserberg, 322 m n.p.m.
13 Motto kraju - "Będę bronić”


Major Spoiler przewidział to wszystko


Ostatnio zmieniony przez Holandia dnia Czw Mar 19, 2015 10:42 pm, w całości zmieniany 1 raz
Holandia
Holandia

Male Liczba postów : 53
Join date : 15/03/2015
Skąd : Amsterdam

Zobacz profil autora

Powrót do góry Go down

Re: Koninkrijk der Nederlanden - kraj w depresji wita

Pisanie by Führer on Sro Mar 18, 2015 5:46 pm

Akcept.
Führer
Führer
Mesjasz Niemieckiego Narodu

Male Liczba postów : 47
Join date : 26/01/2015
Skąd : Z Equestrii.

Zobacz profil autora http://aph-die-neue-ordnung.forumpl.net

Powrót do góry Go down

Powrót do góry


 
Permissions in this forum:
Nie możesz odpowiadać w tematach