Enige og tro til Dovre faller

Go down

Enige og tro til Dovre faller

Pisanie by Norwegia on Nie Mar 01, 2015 1:26 am

Nazwa państwa: Norwegia

Imię i nazwisko: Askel Larsen

Strona konfliktu: podbity przez Rzeszę

Opis wyglądu: Norwegia jest średniego wzrostu i raczej drobnej budowy. Przy braciach (mowa oczywiście o Danii i Szwecji), którzy są przecież postawni, wydaje się być wręcz filigranowy.
W jasne, nieco przydługie włosy zazwyczaj ma wpiętą spinkę w kształcie krzyża, nawiązującego do norweskiej flagi. Od włosów odstaje też charakterystyczny loczek - biada temu, kto spróbuje go dotknąć. Askel ma ciemne fioletowoniebieskie oczy, które przeważnie wydają się błądzić gdzieś nieobecnym bądź znudzonym wzrokiem. Jego ubiór nie wyróżnia się jakoś specjalnie, poza stonowaną i przeważającą zimną kolorystyką. Oczywiście strój dobiera stosownie do okazji.

Opis charakteru: Norwegia już na pierwszy rzut oka wydaje się chłodny i zdystansowany. I tak jest w rzeczywistości, bowiem jego introwertyczna natura sprawia, że niewiele po nim widać emocji. O uśmiech u niego trudno, jak już, to jest to nieznaczny uśmieszek, często drwiący. Przeważnie nikt nie jest w stanie odgadnąć, o czym tak naprawdę myśli. Spokojny, opanowany, a czasem sprawia nawet wrażenie nieśmiałego. Niezbyt rozmowny, zdolny jednak do poprowadzenia rozbudowanej konwersacji, o ile trafi na temat, który uzna za warty uwagi. cechuje go też wysoka inteligencja, jest też wnikliwym obserwatorem wbrew temu, co można by sądzić po jego nieobecnym spojrzeniu. Zwraca uwagę na szczegóły. To wszystko pozwala mu dostosować się do sytuacji, rozplanować działanie i osiągnąć zamierzony cel. Zdarza się jednak, że całkowicie zawierza swojej intuicji, a jego działania mogą dla postronnych osób wydawać się nielogiczne. Naprawdę ciężko wyprowadzić do z równowagi, a jeśli się już komuś to uda, to Norwegia rzadko daje to po sobie poznać. Stara się też nie działać pod wpływem emocji, ale po przeanalizowaniu sytuacji. Większość ludzi traktuje z dystansem, a czasem nawet z wyższością. Łączy się to z poczuciem, że wszystko, co norweskie, jest najlepsze. Mimo to jest dla innych uprzejmy (poza paroma wyjątkami) i chętnie służy pomocą. Zdarza mu się kłamać i uciekać się do manipulacji, jeśli zajdzie taka potrzeba, jednakże przeważnie stara się być uczciwy. Uczciwość była wszakże niezbędna do przetrwania w trudnych warunkach. Prosta zasada wyznawana przez Norwegów: „by przeżyć potrzebujesz pomocy innych, a jeśli raz ich oszukasz, drugi raz ci nie pomogą”. Nie znaczy to jednak, że Askel zaufa każdemu. Do ludzi (zwłaszcza obcych) i życia podchodzi z pewną dozą nieufności, a raz zawiedzione zaufanie ciężko jest odbudować. Norge jest bardzo pamiętliwy i potrafi niektórym wypomnieć ich przewinienia.
Jest bardzo przywiązany do natury i stara się ją chronić jak tylko może. Przez wieki był krajem rolniczym i coś chłopskiego w jego mentalności pozostało do dziś. Nie znaczy to, że słoma wystaje mu z butów, bo zachować się potrafi.
Istota z niego naprawdę dumna, ale i uparta: choć potrafi przyznać się do błędu, robi to z trudem. Źle znosi porażki, ale zawsze stara się, by nie było tego po nim widać. Samo okazanie słabości uważa za coś, czego powinien się wstydzić i za wszelką cenę unikać.
Jak to Skandynaw woli trzymać się na uboczu i biernie obserwować przebieg zdarzeń, jednak jak już się w coś zaangażuje, to nie odpuści.
Roztacza wokół siebie tajemniczą, wydawać by się mogło, magiczną aurę. Krążą plotki, jakoby zgłębiał wiedzę tajemną i potrafi posługiwać się magią. Co do magii... te pogłoski Askel zdecydowanie neguje. Kto jak kto, ale naziści mają na punkcie okultyzmu i zjawisk paranormalnych fioła, a Norge niekoniecznie chciałby się z czymś takim wychylać. Musiałby być naprawdę zdesperowany, żeby się posunąć do użycia jakiegokolwiek zaklęcia. Ewentualnie w razie niebezpieczeństwa czy nerwów zdarza mu się użyć mocy podświadomie, co często może mieć opłakane skutki. Tak jak wszystko, magia również kosztuje, a i nierzadko cena jej użycia jest bardzo wysoka i przeważnie dla samego Norwegii więcej z niej szkody niż pożytku.

Krótka historia po wojnie: W czasie wojny niezbyt skory do współpracy z okupantem, wspomagał Aliantów, na ile był w stanie. Gdy jednak wojna dobiegła końca, nie pozostało Norwegii nic innego, jak podporządkować się nowym władzom. Otwarte demonstrowanie swojej niechęci do Niemców nic nie da, a może tylko sprowadzić na niego kłopoty. Stara się więc utrzymywać postawę pogodzonego z losem podwładnego Rzeszy, co nie znaczy, że nie podejmuje żadnych działań przeciwko niemu. Podejmuje, a owszem, współpracuje z pewnym ruchem konspiracyjnym, tylko dobrze się z tym ukrywa. Pracuje w administracji urzędu miasta Oslo, co daje mu pewne pole do działania. W końcu w takim miejscu, w aparacie władzy, nikt nie będzie podejrzewać go o knucie skoro pełni taką podłą fuchę, prawda? Jednocześnie jest na bieżąco i wie co się dzieje w mieście.


Relacje:

Norden, czyli kraje skandynawskie i Finlandia.

Islandia
– młodszy braciszek, który niestety nie bardzo chce się do pokrewieństwa z Norwegią przyznać. Możliwe, że po części miały na to wpływ norweskie metody wychowawcze, po części dość długi brak kontaktu w XIX w. Norwegia jest do niego bardzo przywiązany, ale nie przeszkadza mu to w dokuczaniu mu, kiedy nadarzy się okazja.

Dania bałwan, kretyn, idiota. Jeśli jest ktoś, na kim można się wyżyć o każdej porze dnia i nocy, to właśnie taką osobą jest Dania. Brat, który potrafi drażnić Norwegię samą swoją obecnością. A zazwyczaj jest jeszcze gorzej, gdyż Duńczyk nie potrafi ani chwili usiedzieć w spokoju. Doszło do tego, że Norwegia w przypływie złości potrafi wyzwać kogoś od Duńczyków. Między nimi jest dość pokręcona relacja, ponieważ Askel nie potrafi wytrzymać z Mathiasem zbyt długo, a jednocześnie przyzwyczaił się do niego aż tak bardzo, że w pewnym momencie zaczyna mu brakować jego towarzystwa.

Szwecjaze Szwedem łatwiej wytrzymać, ze względu na jego spokojną naturę. Co nie zmienia faktu, że Norge potrafi wymieniać z nim złośliwości. Ot, typowe sąsiedzkie zachowanie. Powód do pretensji też się zawsze znajdzie, w końcu to Szwed.

Finlandia - kiedyś Norwegia traktował go z góry, a w najlepszym wypadku ignorował. Ogólnie jakichś większych zatargów ze sobą nie mieli, a nawet w pewnym momencie jakoś zaczęli się w miarę dogadywać, mniej więcej w tym czasie, gdy Szwecja i Dania skoczyli sobie do gardeł. Obecnie traktują siebie z dystansem, ale nie jakoś negatywnie.

Inne kraje:

Polska - kontakty między Polską i Norwegią mają ponad tysiącletnią tradycję, a historia stosunków polsko-norweskich nie zna wojen ani konfliktów. W późnym średniowieczu kontakt Norwegii z Polską zaczął słabnąć, by znów rozkwitnąć w XIX w., głównie za sprawą inspiracji kulturowych. Mówi się, że to właśnie ta dziewiętnastowieczna pierwsza fala polskiej migracji cywilizowała Norwegię. Askel darzy Felka szacunkiem i w głębi duszy podziwia go za jego dążenia niepodległościowe. Mimo swej introwertycznej natury, Norwegii nie drażni towarzystwo energicznego Polski. Wydaje się nawet być do niego nastawiony przyjaźnie.

Prusy -
niemalże równie irytujący jak sam Dania. W XIX w. Norwegia ostro go skrytykował za metody wywłaszczania Polaków z ich ziem w zaborze pruskim. Na krytyce się skończyło, gdyż Norwegia sam był wtedy pod kontrolą Szwecji i nic więcej nie mógł zrobić. Obecnie dalej za nim nie przepada, z dość oczywistych powodów.

Wielka Brytania - wyspiarskie kraje zna jeszcze z czasów wikińskich podbojów. Średniowieczne niesnaski zmieniły się jednak z czasem w konflikty o łowiska, wreszcie we współpracę przeciwko wspólnemu wrogowi, jakim stała się w pierwszej połowie XX w. III Rzesza. Brytyjczycy dali schronienie uchodźcom z podbitej Norwegii, w tym rodzinie królewskiej, i przechowali wówczas norweskie rezerwy złota, które niestety wpadły w łapy Niemców, gdy ci zdobyli Wyspy.

USA – w XIX w. wielu Norwegów emigrowało do Stanów za pracą. Do dzisiaj na mapie USA można znaleźć miejscowości zamieszkane w większości przez potomków norweskich imigrantów.


Plany, cele:
* odzyskanie niepodległości
* dobro obywateli
* konspiracja
* sabotowanie lokalnych nazistów

Stosunek do Rzeszy:
Można powiedzieć, że Rzeszy nienawidzi, w końcu Ludwig odebrał mu niepodległość, którą Askel nie zdążył się nacieszyć zbyt długo. Mimo wszystko stara się tego nie okazywać. Nie ma potrzeby ściągać na siebie niepotrzebnych kłopotów. Tak więc będzie dla Niemiec uprzejmy i posłuszny, jednak jeśli nadarzy się jakaś okazja, by niezauważenie okupantowi zaszkodzić, Norge z pewnością ją wykorzysta.


Inne:
- Norwegia za często nie pije, ale jak już zacznie, to nie wylewa za kołnierz. Zazwyczaj takie picie kończy się utratą świadomości. No i gdy jest pod wpływem, wtedy łatwo wyciągnąć z niego informacje, oczywiście zanim wyląduje pod stołem. Jest tylko jedna zasada w norweskim społeczeństwie: pij do woli, ale nigdy nie upijaj się w dni robocze.

- Askel nienawidzi, gdy ktoś zwraca się do niego per „Norek”.

- Posiada słuch muzyczny, jednak obecnie się z tym nie wychyla. Niegdyś (a konkretniej w średniowieczu) umiejętność układania pieśni na poczekaniu była bardzo ceniona.

- Zdarza mu się zaczytywać w baśniach i legendach, do czego wstydzi się przyznać. Mitologia skandynawska jest wciąż bardzo żywa w jego świadomości.

- Co prawda rzadko, ale zdarza się czasem Norwegii nie docenić zagrożenia, które z pozoru wydaje się nikłe, a wszystko przez traktowanie innych z góry.

- Ktoś, po kim nigdy nie widać emocji, zapewne dusi je w sobie. A skoro to robi, jest tylko kwestią czasu, aż psychika wysiądzie i tłumione emocje wybuchną. Pytanie tylko kiedy i z jaką siłą.

– Magia – a dokładniej pewne zdolności paranormalne, których Norwegia używa rzadko i niechętnie, ale w wyjątkowych sytuacjach mogą uratować życie (powiedzmy, że tak to działa). W przypadku użycia którejś z umiejętności parapsychologicznych istnieje u Norka ryzyko utraty nad tym kontroli – spowodowane stresem, zmęczeniem, strachem lub brakiem skupienia. W efekcie może zrobić krzywdę nie tylko sobie (choć to najbardziej), ale i otoczeniu. Dlatego magii woli używać tylko w ostateczności. Warto dodać, że kosztuje ona nie tylko energię, ale i zdrowie. W zależności, jak potężnego zaklęcia Norwegia użyje, ma to swoje skutki uboczne: od problemów ze snem i koszmary, poprzez silne migreny, po utratę przytomności i kilkudniowe odchorowywanie.
Umiejętności paranormalne:
telekineza – zdolność poruszania przedmiotów siłą woli. Oczywiście nie przesunie w ten sposób słonia, z kilogramową paczką cukru będzie już miał spory problem, ale jakieś drobne rzeczy owszem. Pod warunkiem, że nie znajdują się od niego za daleko. Umiejętność, zależnie od odległości przedmiotu oraz jego wagi i wielkości, zabiera proporcjonalną ilość energii.
odczytywanie pamięci miejsca – umiejętność mediumiczna, której nijak nie jest w stanie kontrolować – włącza się i wyłącza, kiedy jej się podoba (tak, zostawiam furtkę dla MG, żeby mogli męczyć postać). Zdarzało Wam się z niewiadomych przyczyn czuć źle w jakimś miejscu? To mniej więcej na tym polega. Jeśli w danym miejscu kiedyś wydarzyło się coś, czemu towarzyszyły bardzo silne emocje, to osoba z tą zdolnością również je będzie odczuwała. Może to też objawiać się poprzez sny. Dość uciążliwe na dłuższą metę, zwłaszcza, gdy się jest w miejscu, gdzie działo się coś złego.
Leczenie – większość szanujących się magów ma jako takie pojęcie o wykorzystaniu magii do leczenia. Norwegia zna jedną technikę leczenia, jednak jest ona dla niego dość ryzykowna, bowiem zużywa bardzo dużo energii. No i zawsze istnieje niebezpieczeństwo, że zamiast komuś pomóc, jeszcze bardziej tej osobie zaszkodzi (kwestia kontroli nad zaklęciem).

Major Spoiler przewidział to wszystko!
avatar
Norwegia

Male Liczba postów : 48
Join date : 28/02/2015

Zobacz profil autora

Powrót do góry Go down

Re: Enige og tro til Dovre faller

Pisanie by Führer on Nie Mar 01, 2015 1:52 am

Dobra, długa karta, aż przyjemnie się czyta. Akceptuję.
avatar
Führer
Mesjasz Niemieckiego Narodu

Male Liczba postów : 47
Join date : 26/01/2015
Skąd : Z Equestrii.

Zobacz profil autora http://aph-die-neue-ordnung.forumpl.net

Powrót do góry Go down

Powrót do góry


 
Permissions in this forum:
Nie możesz odpowiadać w tematach